блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Захист на котушку металошукача

Так вийшло що я майже завжди веду пошук без захисту на котушках, а Камради з місцевої компанії копачів стверджують, що захист має бути.

Поки за вікном йде сніг (собака!), залишається тільки сидіти і розглядати бойові шрами на своїх котушках… Дивитися і думати, чи потрібна ця захист? Може мені пощастило, що я досі не тріснув ні однієї котушки, і це питання тільки часу. А може це Жир, і на крайній випадок з камінням, можна заколхозить захист ізолентою. Дивимося фото.

У мене зараз 2 своїх металодетектора: Garrett AT PRO і Garrett ACE 250. Перший, в силу своїх природних якостей основний, і веду з ним пошук Я. Другий перетворився на запасний, а ще більшою мірою гостьовий. Обидва детектора активно використовуються і ніколи не знали захисту на своїх котушках.

Дешева котушка

Ось так виглядає котушка Garrett ACE 250, яка провела у полі 5 років. Причому котушку ніколи особливо не берег, тим більше на це не звертали увагу “гості” за копу.

coil-cover-01

В першу чергу впадає в очі скол на боці котушки, отриманий… Я не пам’ятаю де і як стукнув, це було непомітно.

coil-cover-02

До речі, типова ситуація на копі. Котушка при змаху б’ється об щось тверде. Дерева, каміння і навіть є приклад – про заморожену грудку землі на распашке. Вбереже захист від бокового удару? У цьому випадку – так.

Якщо розглядати котушку ближче, виявляються ушкодження вже не пов’язані з ударами (подряпини на поверхні не в рахунок, хоча і вони бувають фатальними). По краях котушки є ушкодження, які з’явилися від постійного контакту з грунтом.

coil-cover-03

Махати котушкою, і при цьому не зачіпати сам грунт не виходить. Вбереже захист котушки від такої механічної “терки”? Так.

Купив би я захист на цю котушку? Ні )) Це тільки моя особиста думка. Я знаю що у котушки є якийсь запас міцності, знаю що бити котушку лопатою не можна, і при новому детекторі постарався б не вбити її хоча б кілька років. Якщо б сильно за неї переживав, заколхозил б подібну захист з ізоляційної стрічки (варіанти різні, тільки праворуч або по обох боках котушки, по всьому еліпса).

coil-cover-04

З недоліків такого захисту… По ходу копа стрічка перетирається і починає “взлохматиться”. Краї припадають пилом і більше не прилипають. Але на один вихід вистачає точно, у деяких бачу одну і ту ж “обмотку” і за кілька виїздів. Ізолента дешева і намотати нову усього на кілька хвилин ))

Знову ж… В такому “кольоровому” варіанті, при монотонному пошуку на темному грунті кольоровий маячок допомагав би очам контролювати траєкторію помахів котушки (білі котушки в цьому відношенні рулять).

Примітка: захист на котушку для Garrett ACE 250 коштує близько 20-25$. Нова котушка Garrett 6.5?9 ACE PROformance близько 110-120$.

Котушка подорожче

Друга котушка у мене на Garrett AT PRO, дорожче асечной але теж без захисту вже 2 роки. Не березі і якщо на шару не відламана (символічно, в сенсі подарують), купувати захист не буду. Але приводи уже є – сильно пошкоджена робоча поверхня, є стертості по краях, в одному місці вже скол.

coil-cover-05

Зазвичай на практиці скол котушки отримують на зовнішній стороні периметра (і більше справа), я примудрився стукнути внутрішньої ))

coil-cover-06

Допомогла б захист на котушку, залишитися цієї такою ж красивою як нова? Так. Але в мене її не було і напевно не буде.

Примітка: захист на котушку для Garrett AT PRO коштує близько 20-25$. Нова котушка Garrett 8.5?11 PROformance DD близько 175-185$.

Потрібна?

coil-cover-07

І хоча я її не використовую, звичайно ж захист потрібна всім котушок. В активному пошуку з металошукачем, удар котушкою це питання тільки часу.

Все одно попадеться камінь або дерево, яке з любов’ю прикластися до неї, і… З’явиться скол (не такі як у мене, а серйозніше), у нього почне потрапляти волога і це призведе до помилкових сигналів. М’який варіант, якщо удар буде сильний… Захист все одно не допоможе ))

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина