блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Знахідка цегла. Знаєте скільки коштують старі цеглини?

Мій товариш торгував старими цеглинами. До речі, і старим деревом теж. Не знаю скільки він цією справою конкретно заробив, але перебрався він жити в столицю. Ви запитаєте, звідки товар? Розбираються старі будівлі, садиби, Історичні пам’ятники, і навіть завозитися зі старої Європи.

Йде значить пристойно одягнений мужик вночі по безлюдній підворітті. Тут йому Назустріч з темряви виходить босяцького виду жиган з цеглою в руці і говорить:

– Мужик, купи цеглу!
– Ні, дякую, мені не треба.
– Мужик, ну візьми цеглу, адже недорого прошу!
– Та не потрібен мені ваш цегла і даром!
– Ну тоді знімай шапку, годинник і гроші на бочку!
– А в яку ціну ваша цегла?
– Вже не продається…

Виявляється є такі цеглини, за які люди готові платити гроші без подібних нічних діалогів! Це старовинні цеглини з клеймами (або як їх ще називають – Катерининські цеглини). Чому Катерининські? Та тому, що з них складені старовинні будинки, звані нині Катерининками, хоч і побудовані вони були не тільки за часів Катерини II. Та й взагалі, існує думка, згідно нової хронології, що будинки ці взагалі були побудовані до потопу, який дійсно був. І будівлі вистояли, тому як були побудовані з якісної цегли і стіни були товстими.

Артефакт Цегла. Матеріал кераміка. Продано цеглу (одну) 30.10.2017 на аукціоні Віоліті. У торгах брали участь 35 ставок. Остаточна ціна $7. До речі, це було недорого.

І ось тепер ці цеглини колекціонують, створюють цілі музеї цегли, виставки, і все це завдяки цікавим клеймам на них. Для чого колись таврували цеглу? Клейма на цеглині-це своєрідні знаки якості, за якими можна було б визначити виробника в разі якщо раптом через погану якість цегли розвалиться який-небудь будинок.

Артефакт цегла М В r 1816. Матеріал кераміка. Продано цеглу (одну) 04.03.2018 на аукціоні Віоліті. У торгах брали участь 3 ставки. Остаточна ціна $8.

Вся заковика в тому, що з цеглою дійсно можна налажать! За способом виготовлення цегла буває двох видів: обпалений (звичайний червоний) і невипалені (цегла-сирець). Останній, якщо приготований з хорошої глини і правильно висушений, багато в чому не поступається обпаленому. Його цілком можна використовувати для будівництва малих архітектурних форм, наприклад, гаражі, сараю, лазні.

Дуже велика різноманітність клейм з тієї причини, що цеглини могли робити практично в кожному собі, де неподалік є балочка з виходом на поверхню червоної глини. Механічна міцність цегли залежить, перш за все, від її складу і чистоти. Так що досить потім зробити просту форму і дотримати нехитру технологію. І кожне таке клеймо несе інформацію про свого виробника. Це і цінно. Розшифрувати клеймо, знайти виробника, дізнатися про нього більше, тобто пізнати краще рідний край.

Досить цікаві і цінні бувають цеглини з іншими відбитками зі слідами людей і тварин (кішок, собак, домашньої птиці, відбитками людських рук і ніг і так далі). І що найцікавіше, так це те, що цегла з рідкісним клеймом можна виколупати і посеред чистого поля! Дорогу на коп відбити…

Що цікаво, старі цеглини і сьогодні ще приносять користь. Заповзятливі люди розпилюють цегла на тонку плитку (типу кахель) і обклеюють їм стіни, створюючи антураж старовинної кладки. Епічно! А деякі заповзятливі люди організували виробництво цегли за старими технологіями і ліплять на них клейма різні, свої або копії вже існуючих старовинних клейм.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина