блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Знахідка Денарій шведського короля (Пеннинг Якоба) $1551

До минулої моєї статті про 1 копійці СРСР 1949 року прочитав я один коментар, цитую: «А те, як ви описуєте цінність подібних монет, то це помилка, справа не в металі, приналежності до епохи або країні виробнику, справа тільки в кількості, особливо у нумізматів це і є вирішальний, і ціноутворюючий фактор!”. Безальтернативно, що вже наводить на різні думки. А якщо нумізмат тримає в руках єдину монету свого роду і виду, але в убитому «вхлам» стані? Це зовсім не вирішальний ціноутворюючий фактор? Або уявіть, що Ви продаєте рідкісну монету СРСР де-небудь в Латинській Америці або в якій африканській країні. Яка буде її ціна там? Так-так. Я читаю коментарі. Мені важливий зворотний зв’язок. Той, хто не знає основ, той дивиться на світ поверхневим поглядом. І я хочу зрозуміти суть, основу основ. А ви? Остаточно розібратися в основах ціноутворення в нумізматиці нам допоможе жорстокий конунг Швеції Анунд Якоб (Углежог).

Знахідка Денарій шведського короля (Пеннинг Якоба) $1551

Анунд Якоб (Углежог) – король Швеції (1022-1050), син Олафа Шетконунга. Олафа Шетконунга (995-1022) вважають першим королем Швеції, що став правителем обох племен – свеїв і гетів. З ім’ям цього короля пов’язують і початок карбування монет у Швеції. Його прізвисько, власне, і означає «монетний король» або «податковий король».

Дочка Олафа Шетконунга (рідна сестра Анунда Якоба) – Інгігерда (1001-1050) – велика княгиня київська (на Русі Ірина) – друга дружина великого князя київського Ярослава Мудрого, мати великих київських князів Ізяслава Ярославича, Святослава Ярославича і Всеволода Ярославича! У Російській Православній Церкві шанується як Анна Новгородська (овдовівши, вона постриглася в черниці під ім’ям Анна), засновниця першого жіночого монастиря в Києві. Ось це поворот!

Анунд Якоб (ім’я подвійне: одне ім’я язичницьке, друге – християнське) проводив жорстку лінію по насадженню християнства і зміцнення королівської влади в Швеції. Незгодні або усувалися фізично, або виганялися з країни. Їх майно спалювалося дотла, за що Анунда прозвали Углежогом. Як разюче відрізняється він від своєї лагідної сестри-миротворця!

Жив Анунд Якоб зазвичай для конунга того часу. Воював, бенкетував, карбував монети по заповітам батька. Помер в один рік зі своєю сестрою. Після Анунда Якоба карбування монет у Швеції перервалася більш ніж на півтора століття і відновилася лише при королі Батіг I Шведа. Однак замість денаріїв стали карбувати монети з дуже тонкого листка срібла, зображення на який наносилося з одного боку. Економили на всьому.

А тепер розглянемо пеннінг Анунда Якоба, знайдений під Києвом. Дрібна срібна монета (матеріальна цінність), що мала ходіння у скандинавських народів (історична цінність), з досить симпатичним малюнком аверсу і реверсу (художня цінність). До того ж ця монета могла з рук конунга Анунда Якоба (Углежога) потрапити в руки княгині Інгігерді і князя Ярослава Мудрого! А це ще й культурна цінність! Може великий князь Ярослав Мудрий і зронив саме цю монетку? Кому б не хотілося мати такий артефакт?

Знахідка Денарій шведського короля (Пеннинг Якоба) $1551

Якщо б вирішальним ціноутворюючим фактором було кількість відомих монет (а, наскільки відомо, у світі є близько 10 штук пеннингов Анунда Якоба), то її ціна була б в районі 1/10 від ціни єдино відомої монети 1 копійка СРСР 1949 року. Продалася ж на аукціоні ця монетка-пеннінг ну ніяк не за 1/10 вартості цієї, поки єдиною, 1 копійки СРСР 1949 року! В даному випадку монета конунга Швеції виглядає набагато дорожче радянської монети (що і зрозуміло і видно), хоча і (на мій погляд, як зазвичай) сильно недооцінена! Наочно? Але тут ще на ціну монети вплинули також і фінансовий стан покупців і, можливо, рівень реклами (передпродажна галас) аукціону. Хороші речі купують по-тихому. Гроші люблять тишу. Та ще багато різних факторів вплинуло на ціну. І навіть місяць! І навіть образ грізного конунга Анунда Якоба (Углежога)!

Хоча найголовніший фактор всіх факторів для всіх грошей-це віра! Людина впевнена, що за гроші він отримає щось. Без цієї впевненості гроші – пил. Гроші – це інструмент для довіри. Якщо уявити, що на Землі немає обману і є тільки правда (люди не можуть обдурити), то тоді навіщо гроші з іхніми ступенями захисту? Кожен би в пам’яті (або на папері) ніс свій «гаманець» і при покупці просто розглядалася б і списувалася би сума з пам’яті (на папері) додавалася б до суми в пам’яті (на папері) іншого. З монетами в колекції також. Покупець Вірить, що монета принесе прибуток через час. І чим більше ВІРА в те, тим більшу ціну готовий заплатити покупець. Просто тому, що впевнений.

Ви пишете коментарі. Мені важливий зворотний зв’язок. Вона всім важлива.

Знахідка монета Пеннинг Анунда Якоба. Матеріал срібло, віддає трохи в жовтий колір. Монета не чищена, рідній патині. Зважування вироблялося на механічних вагах (круто?), вага склала 1,15 грама. Знахідка продана 03.01.2018 на аукціоні Віоліті. У торгах брали участь 63 ставки. Остаточна ціна $1551.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина