блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Знахідка гігантська золота гривня. Щастя копача

Могили копати будеш? В Англії на одному з полів Кембриджшира, копач любитель вийняв знахідку – так звану шийну гривню. Золота, вага 730 грам. Для свого типу, знахідка гігантська. Припускають вік більше 3000 років. Дивимося фото, Це реальне щастя копача.

naxodka-gigantskaya-zolotaya-grivna-schaste-kopatelya-01

Історію знахідки варто почати з того, що копач виявив кельтську могилу. Ви як ставитеся до могил на копі? Будете продовжувати рити? Англійський Копач не рятував – і знахідки в могилі порадували. Одна з них, шийна гривня – 730 грамів золота.

Про знахідку Копач повідомив співробітникам музею. Кельтські шийні гривні відомі під назвою торк, від латинського слова ‘torques’ (в перекладі – скручувати). Наприклад, з таким торком на шиї зображувався бог Кернунн.

Співробітниками музею вік знахідки оцінений трохи більше ніж в 3000 років. Прикраса являє собою суцільний кручений шнур із золота, масою 730 грамів. Дивує неймовірна довжина виробу. Для такого типу знахідок, це дійсно гігантські розміри. За однією з версій, можливо, дану гривню носила для сакрального захисту на животі вагітна жінка. За іншою, прикраса використовувалася на шиї тварини. Наприклад, перед принесенням в жертву.

Ця знахідка не має аналогів. Раніше траплялися гривні, які носили на поясі. Але такий великий – ніколи. І ця знахідка явно не для пояса, її охоплення занадто великий (Тут я не згоден. А якщо у господаря животик?)

Гривні такого типу вироблялися з цілісного бруска золота. Розтягували і багаторазово перекручували. Головна особливість, по всій довжині товщина зазорів між витками – однакова.

naxodka-gigantskaya-zolotaya-grivna-schaste-kopatelya-01

Мінімальна вартість знахідки вже визначена – 150 тисяч фунтів стерлінгів. За британськими законами, музеї мають переважне право викупу знахідки копачів. Ти копнув, музей у тебе купив. Нормальний закон? У тебе також?

знахідок з металошукачем і без, копачами білими, чорними, сірими, зеленими – збираються тут. Дивимося, і годуємо жаб. Зацініть цей скарб золота. Як думаєте, справжній?

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина