блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Знахідка простого копальника! Рекорд (або зариють)

Прав був коментатор Брамус… Гроші приходять дурням, від дурнів нахабним, від нахабних сильним, від сильних до розумних і дурнів. Природа грошей, хто її розуміє, той живе як хоче. Не можу підібрати слово, здатного вмістити в себе цю знахідку копальника. Знайдена грецька монета Кизикин. З таким малюнком, у світі відомо лише 3 монети. На підпільному аукціоні Виолити викотили на старт від $24444. Дивимося фото знахідки, сумуємо, думаємо над життям, і заряджаємося на свій коп.

naxodka-prostogo-kopatelya-01

Грецька монета Кизикин, друга назва кизикинский статер. Самі по собі, ці античні монети не рідкість. Характерна особливість Кизикина – зображення тунця. Але ось з таким малюнком, і в такому збереженню… Як пишуть, у відкритих джерелах відомо тільки 3 схожі монети.

Монету датують 500-450 роками до нашої ери. Матеріал – електрум. Природний матеріал, що відноситься до мінералам. Різновид самородного золота. Сплав срібла з золотом. Вага монети 16,03 грама.

naxodka-prostogo-kopatelya-02

І ось вона в продажу на аукціоні Виолити… Стартова ціна – $24444. Наївні приписки, оплата з рук в руки. Вартість такої монети – десятки тисяч євро, мінімум. За кордоном її вже чекають, тамтешній старт буде від 65000 євро.

Для історії. Монета знайдена в Одеській області. Металошукач Garrett AT PRO. Як розповідає автор знахідки, сигнали бадьоренько, VDI від 70 (воно зрозуміло, сплав адже не чисте золото, срібло підкачало VDI).

naxodka-prostogo-kopatelya-07

Пам’ятаєте, як копач хотів за свою знахідку мільйон? Теж намагався продати на аукціоні. Почитайте коментарі, історія для копальника закінчилася сумно.

Оновлена інформація. Додано

Ця знахідка відзначена виробник Garrett. Автор знахідки отримає подарунок.

Оновлена інформація. Додано

Історія вивчення статерів р. Кізіка, так званих кизикинов, налічує більше двох століть. Ці монети, викарбувані з природного електра з кінця VI до останньої третини IV ст. до н. е., являють собою унікальне явище в античної нумізматики. Кизикины, викарбувані з фокейской ваговій системі (вага статера близько 16,2 г), отримують широке поширення в античному світі як міжнародна (межполисная) монета. Повсюдне поширення кизикинов як засобу для здійснення великих платежів і накопичення статків неодноразово засвідчено у давніх письменників і в епіграфічних пам’ятках. Скарби, що містять кизикины, знаходили в Греції, Фракії, Малої Азії, Південному та Північному Причорномор’ї. Крім того, важливе міжнародне значення і велика роль кизикинов в грошовому обігу підтверджуються тим, що, скажімо, перські царі зовсім не перешкоджали випуску Кизиком своїх статерів, складають серйозну конкуренцію перським золотим монетам — дарикам. Знаменно, що в середині V ст. до н. е. під час найбільшої могутності Першого афінського морського союзу Афіни, повсюдно і наполегливо перешкоджали самостійної карбування у містах, що входили в союз, не тільки не заборонили карбування кизикинов, але і включили Кізік в систему монетного справи союзу, зробивши його “філією” афінського монетного двору для забезпечення спілки великої электровой монетою. На протязі всього існування в 342 VI-IV ст. до н. е. курс кизикина був вражаюче стійкий, аж до часу витіснення його з міжнародного обігу золотими статерами Філіпа II у 30-ті роки IV ст. до н. е. Читати далі ?

Оновлена інформація. Додано

Продовження знахідки тут

poddelka-monety-s-cenoj-v-85000-2

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина