блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Знахідка сагайдак скіфа. Секрети копа дорогих артефактів

Знайшов я якось корчму на карті. Стояла вона в лісі. Ну, думаю, варіант. По прибуттю на місце довелося забратися в такі непролазні хащі, що моя впевненість в тому, що корчма Не бита, посилилася багаторазово. Ось він, заповітний горбок з керамікою і битою цеглою… і з масою копок колег-шукачів … кольорових сигналів нуль цілих нуль десятих. Глухо, як у танку. Вирішив вибиратися, махнув приладом в повітрі, щоб відсунути гілки і … чіткий монетний сигнал! У заростях! На рівні вище моєї кепки! Машу приладом. Зрозуміти нічого не можу. Звідки сигнал?

Знахідка сагайдак скіфа. Секрети копа дорогих артефактів

Дах помалеху їде… Чудеса! Через деякий час зрозумів, вірніше побачив стирчить вертикально корінь величезної поваленої сосни з прилипла до нього грудкою грунту, з якого стирчала монета номіналом в три копійки Миколи II. Але ця історія і в порівняння ніяке не йде з історією одного камрада. Він кілька разів копав одну знахідку.

Знахідка сагайдак скіфа. Секрети копа дорогих артефактів

Заради того, щоб зробити фото цієї знахідки довелося мені з’їздити в одне село у відрядження. Знахідка хороша, але бувають крутіше. Тут дуже цікавий процес, повчальний. Писати буду від першої особи. Так мені простіше і вам цікавіше.

Вирішив я якось ранньою весною змотатися на одне відоме в наших колах місце. Простори величезні, будинки в полях, болотах, і в лісі. Знахідки від залізного віку. Але побито місце нашим братом неабияк. Однак Надія є. Благо рання весна, трави немає. При закидання на місце на автобусі (так дешевше) є варіант пройтися пехом пару-трійку годин до місця або п’ятнадцять хвилин, але через річку вбрід. Влітку воно звичайно навіть приємно через річку, та й міліє вона, По коліно глибина. А ранньою весною по шию брід і вода далеко не парне молоко. Бадьорить вода-і це м’яко сказано. Але час гроші. Вирішив того дня через брід. Бреду в крижаній воді по шию. Виходжу на берег. Тіло горить жарким вогнем.

Знахідка сагайдак скіфа. Секрети копа дорогих артефактів

Бодрячком біжу після купання по полю. Випадає всякий шмурдяк. Відверто не пре. Ближче до обіду підійшов до помітного Дерева на острівці серед боліт. Сигнал великого шматка заліза. Грунт щільний, болотистий. Копати таку тверду щільну бруд влом. Проходжу повз, не копаю. Через годину-другу, наковирявши всього лише кілька монет, повертаюся повз того помітного дерева. Через брак хороших сигналів вирішив копнути той залізний сигнал. Заглибився майже на три багнети лопати. Здивувався такої глибини від аськи. Лопата вперлася і почала рвати покрівельне залізо. Кинув, почав заривати ямку. Але потім думка – а раптом скарб? Знову відкопувати там яму з розширенням і на поверхню викидаю якусь жесть шматками. Перевіряю все приладом-чіткий кольоровий сигнал. Мета цю знайшов. Безформний шматок бронзи в твердому, майже кам’яному грунті. Засмучений кидаю цей шматок в металобрухт. Рухаю в бік автобуса. Попереду мене чекає холодна купіль повеневої річки…

Знахідка сагайдак скіфа. Секрети копа дорогих артефактів

Коли, по прибуттю додому, викидав колір мет в загальну купу, раптом виявляю маленький фрагмент зеленої патини, який визирав з твердого ґрунту тієї безформної знахідки. «Хм!» – подумав я і кинув це щось у воду киснути. Откисал предмет довго, чистився важко. Я був обережним-Зелена патина як-не-як. Це тобі не хухри-мухри! Десь через тиждень я дочистился до зооморфного скіфського звіра, згорнувся клубком на одній стороні виробу. На іншій стороні виробу якийсь гак. Я не знав що це таке, але я точно знав, що це скіфи (бачив щось подібне на фото в звітах)!

Знахідка сагайдак скіфа. Секрети копа дорогих артефактів

Згадав, як недбало я перевіряв приладом відвал тієї ями. Вночі спав тривожно. Хвилюватися. Все прикидав план розробки того шурфа. Потім ранок, автобус, холодні води знайомої річки, пробіжка підтюпцем кілометра три-чотири до дерева, розширення шурфу. Знову ці шматки якоїсь жерсті (напевно покрівельне залізо). Якісь іржаві безформні шматки заліза. Дивні штуки. Однак випало пару цветнинок бронзових. Якийсь гурток і Грифончик скіфський (теж такі бачив на картинках). І більше нічого. Навіть після розширення шурфа. Ще походив трохи і додому.

Через пару днів похвалився знахідкою камраду. Той відразу визначив ,що це гак для колчана. «Там повинні бути наки!» – мало не кричав він. Це я вже й сам зрозумів, прикидаючи в розумі чергову поїздку до того дерева для ще більш детального дослідження. «І, швидше за все, акінак!» – крутилися у мене в голові слова камрада перед тим, як я заснув.

Вранці чекала знайома вже процедура, прямо п’ятиборство яке. Чашка кави з бутербродом – автобус – річка – крос – дерево… Наков не знайшов жодного. Знову викопав залізні грудки і ту дивну жесть. З одного шматка жерсті злетів грунт і я зрозумів по приємному зеленому кольору і деяких деталей, що це зовсім не покрівля (що їй робити в болоті?), а бронзова накладка на сагайдак. Шкода болото і моя лопата не пощадили річ. Була б ціла – гарна штука була б… Акінака і наков таки не було, як не шукав, як не кружляв я на тому острівку. Видать порожній був Сагайдак…

Знахідка сагайдак скіфа. Секрети копа дорогих артефактів

Далі дорога додому: дерево – крос – річка – автобус – вечір. Вдома зайнявся аналізом заглибився в літературу по скіфах. Сагайдак чіплявся на гак, гак вставлявся в бронзовий гурток, накладка і грифон прикрашали сам сагайдак (з шкіри або дерева). О! Виявляється наконечники у скіфів були не тільки бронзові! Були і залізні! Відразу згадалися незрозумілі шматки заліза в тій ямці. Може то не залізо? Може це наки в шматку грунту дзвенять?

Знахідка сагайдак скіфа. Секрети копа дорогих артефактів

Ну ви зрозуміли, далі була безсонна ніч (знову, не знаю чому) – ранок – автобус – річка – крос – дерево. Викопав шматки іржавого заліза, розбив-немає в тих шматках наків! Але якісь дивні ці шматки. Якісь руді смуги… Дірочки дивні! Еврика! У моїх руках сніп стріл! Просто залізні наконечники злиплися і, розчинившись в агресивному грунті болота, перетворилися в такий собі конгломерат! Руді смужки – це держаки стріл, тих самих стріл! Хоч в руках моїх не гострі наконечники, а безформні шматки металу – відчуття відмінні! Вирішено мій ребус! До того ж мало я знаю людей, які знайшли стріли скіфів з елементами древка! Одна загадка залишилася однак, сигналів там більше не було зовсім. Один Сагайдак повний стріл… такі речі тоді просто так не губилися! А де Інше? Що сталося з воїном? До яких подій я доторкнувся? Де герой тих подій-господар колчана зі стрілами? Згинув в болотах? Впав в бою? Лише небо і то болото знають відповідь на ці питання.

Знахідка сагайдак скіфа. Секрети копа дорогих артефактів

А що найбільше мене вражає, коли я згадую історію цієї знахідки, так це те, що я практично пройшов повз неї, трохи не відправив знахідку у вторсировину, докопал її після збігу ряду обставин за кілька разів… загалом кликала мене ця знахідка. І, що все більше і більше здається мені, що це не я її знайшов, цю дивну знахідку – сагайдак зі стрілами стародавнього скіфа! Це вона мене знайшла!

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина