блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Знахідка хрест. Будь-який Копач повинен це знати

Чи зможете відрізнити грецький хрест від латинської? Будь-який Копач повинен розбиратися в хрестах і кулях. Це не складно, тим більше в хрестах – глобально, з ними можна розібратися за кілька хвилини. Напрестольний, киотный, мощевик, наперсный. Плюс, скільки променів і якої форми.

Визначаємо хрест. Крок #1

Напрестольний хрест

Першим кроком треба визначити, в якій категорії ваш хрест. Напрестольний хрест. Характерна особливість хреста – його розміри від 30 см і більше, плюс часто багатий вигляд (деякі можуть бути реальними творами ювелірного мистецтва). Такі хрести розміщувалися в храмах на престолі вівтаря. Артефакт є обов’язковим елемент будь-якого вівтаря (Православної церкви). І саме цей хрест цілують під час літургії.

Киотный хрест

Киотный хрест. назва Хреста походить від слова кіот, що позначає, полку для ікон, шафа, скриня, або ящик для ікон. Іноді киотный хрест використовувався як похідний. Але найчастіше цей хрест знаходився в червоному кутку – кіоті, поруч з іконами. Можливі варіанти, коли киотный хрест розташовувався всередині ікони.

Хрест-енколпіон або хрест-мощевик. тут треба відразу розділити поняття. Мощевик, це загальний термін застосовуваний для ємності зберігання частинок мощей. І він може бути будь-якої форми, в тому числі і хреста. Якщо у вас такий хрест, правильно називати його або хрест-мощевики (поєднання), або енколпіон.

Хрест-енколпіон або хрест-мощевик

Такі хрести наповнювалися частинками освячених просфор, мощами святих, або іншим. За релігійною легендою, такий артефакт, здатний захистити власника від біди. Важлива деталь, хрест-мощевик майже завжди носився поверх одягу. Є відмінний екскурс по темі енколпіон, там розказано про різницю між мощевиком і энколпионом.

Наперсные хрести або нагрудні хрести

Наперсні хрести або нагрудні хрести. Ще один різновид хрестів, передбачувана носіння хреста поверх одягу. Наперсний хрест носили священики, у звичайного люда наперсних хрестів не було.

Зверніть увагу. Термін наперсний хрест походить від слова перси (грудей). Часто можна зустріти, коли пишуть ‘наперсТний хрест’. Це неправильно, бо перст – це палець. Копачам такі помилки допускати не можна.

Хрест тельник

Хрест тельник. саме ці хрести ви частіше піднімаєте з ям (ви ж вже копали знахідки хрестики?). Невеликий хрест на все життя. Видавався при хрещенні. Носився на грудях під одягом.

Визначаємо натільний хрест. Крок #2

натільний хрест

З киотными, мощевиками, і наперсними – головне визначиться в типі, далі питання до фахівців. А ось хрестами тельниками, тут є варіанти і для простих.

Для початку пам’ятайте, будь-яка хрестоподібна форма в православній релігії вважається символом. Простіше кажучи, складіть дві палиці хрестом, і це вже православний символ. І неважливо який обвіс: пелюстки, кульки, промені – головне щоб був хрест.

Порахуйте кількість променів. Якщо на хресті променя 4, у вас в руках Грецький або латинський хрест. При рівній довжині обох перекладин – хрест Грецький (як варіант, Георгіївський хрест). Якщо вертикальна перекладина довша- хрест Латинський .

Якщо на вашому хресті 8 променів – це звичайний православний хрест. Складається він з центральної лінії, укороченої верхньої поперечини, середньої поперечини, і косою нижньої поперечини.

6 променів це теж православний хрест-вертикальна, Середня поперечина, і коса внизу. Відноситься до звичайних хрестів.

Бувають ще й такі хрести шести променеві – вертикальна, коротка верхня і середня поперечини. Без підпірки для ніг на розп’ятті (ви ж знаєте, що коса поперечина це підпора для ніг?) Це так званий уніатський хрест, іноді його називають патріарший хрест. Швидше за все вам такий ніколи не попадеться.

Ось такі базові поняття про хрести повинен знати будь-який Копач. А розбиратися в пелюстках, хрестах листочках, каплевидних хрестах (ДО РЕЧІ, краплі позначають кров), хрестах ліліях, бургундських хрестах, єгипетських, мальтійських, папських, і інших хрестах – це вже за бажанням. Все про знахідку хрест збирається тут. Там же знайдете супер дорогі Хрести з емаллю, як відрізняти домонгольські хрести, і інший.

Оновлена інформація. Додано

Знахідка наперсний хрест на дорозі. Оцініть розміри. І як такий можна втратити?

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина