блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Знахідка залізнична пломба з минулого

28 лютого 1913 р. Ст. Бахмут ‘ чергова пломба видана на гора! Побудувало першу “залізяку” і станцію Бахмут акціонерне товариство найвідомішого промисловця Сави Мамонтова “Донецька дорога”. Її відкриття відбулося в грудні 1878 року, а загальна протяжність становила 389 верст. Діяли ділянки Микитівка – Дебальцеве – Должанська – Зверево (212 верст), Дебальцеве – Попасна – Краматорськ (174 версти), Ступки – Бахмут (6 верст) і Дебальцеве – Луганськ (85 верст). Будувалася також ділянка Попасна-Микитівка.

Знахідка залізнична пломба з минулого

Цікаво, що залізниця на Бахмут, згідно з первісним проектом, повинна була минути Ступки, – заходити в місто з боку д. Грузька (нині часів Яр) або Орлова лісу (тобто з боку Північного ставка), однак цей варіант був відхилений у зв’язку зі складним профілем шляху.

Знахідка залізнична пломба з минулого

Знахідка залізнична пломба з минулого

У 1890-му році Сава Мамонтов продав Донецьку кам’яновугільну дорогу державі. Станція Бахмут-1 увійшла до складу Курсько-Харківсько-Азовської (потім Севастопольської) залізниці, яка з 1907-го стала іменуватися Південною залізницею та перебувала у власності Російської імперії.

В вересні 1911 р. було відкрито постійне вантажне та місцеве пасажирське сполучення на перших дільницях побудованої Сєвєродонецький дороги. Середня величина складу становила 50, а максимальна – 55 вантажних вагонів. Вже в перший рік роботи Сєвєродонецька дорога отримала 18,8 тис. руб. прибутку.

Знахідка залізнична пломба з минулого

Знахідка залізнична пломба з минулого

Пасажирські потяги по Сєвєродонецькій дорозі пішли лише під тиском громадськості в 1912-му році. У вересні 1913 р. була офіційно відкрита Нікітовська гілка, що проходила по околиці Бахмута – відправився перший поїзд від ст. Микитівка в напрямку Ями (Сіверська). У 1916 р. Бахмут відвідував цар Микола II, і до його приїзду був побудований великий вокзал Бахмут II на Никитовской гілці. Для заправки паровозів водою був створений Північний ставок – нині одне з улюблених місць відпочинку городян.

Як думаєте пломба з якої саме станції?

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина