блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

Мені не подобається як пишу я, готовий поділитися мікрофоном з будь-яким іншим. За гроші звичайно (нормальні гроші, не копійки). Умова одна. Писати треба або корисне копачам, або цікаве копачам. Як раз той випадок. Оцініть нового блогера. Золоті Колти ціна $3661, історія знахідки.

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

Дивні справи твої, Фортуна! Кого погладиш, кого пнешь, а кого і приголубиш. Хтось, почувши гучний удар лопати об метал, витягне на світ божий плуг. А комусь блисне в пітьмі Золотий зуб Паніковського. Або не зуб. Але теж з голови і теж із золота. А що якщо така золота прикраса підкреслювала красу якоїсь царственої особи часів Київської Русі? Які відчуття знайшов, а? Кому б не хотілося їх випробувати?

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

А буває і навіть таки вийшло так, що комусь випало накопати і гальмівних колодок з чернины, і рідкісних золотих прикрас сивої давнини та музейної цінності. «Подвійний щасливчик» виставив на аукціон золоті КОЛТИ (не плутати з «золоті котли»). І почалася січа. Майже полтищі цікавих очей стежили за тим, як переміг боєць з найдовшим мечем (меч завдовжки в 136 000 сучасних гривень). Завжди, коли бачиш таку пишність, починаєш думати: “це багато чи мало?”. З одного боку-3,5 роки життя на одну мінімальну зарплату, а з іншого – дивне з благородного, але диявольського металу. А чи багато хто знає, що таке є колти? Я не кажу вже про побачити або викопати.

Шлях простого копача хороший тим, що лопата змусить відкрити для себе багато нового, про що і думати не думав раніше. Без цього ніяк. І ось починаєш ворушити брилу глибоку пластів інформації з часів стародавніх, малюючи картини різні в своїй уяві.

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

Колт – давньоруське жіноча прикраса XI—XIII ст., порожниста металева або золота підвіска, прикреплявшаяся до головного убору ичасто прикрашені зерню, сканню, емаллю, сріблом, черню (слова-то які, а не заморські). Імовірно, у внутрішню порожнину закладався шматочок тканини, змочений пахощами. Колти знайдені в складі багатьох скарбів на території Стародавньої Русі

Цікаво, що найменування «колт» (давня його назва не збереглася) прикраса отримало тільки в XIX столітті на основі етнографічних даних і походить від українського «ковтки» (сережки) і новгородського «колтки» (підвіски до сережок), засвідченого не тільки в говірках, але і в берестяній грамоті.

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

Відомі колти зірчастої і округлої форми, при цьому останні нерідко виготовлялися із золота і прикрашалися перегородчастої емаллю із зображенням птахів і рослин.

Колти відливалися і це мистецтво створення прикрас називалося красивим словом «узороччя». До узорочью наші предки вдавалися не токмо для краси-прикраси виконували магічну захисну роль оберегів! Вони були здатні захистити від численних неприємностей і напастей, які підстерігали наших предків на кожному кроці. При цьому “чарівні” властивості прикрас цінувалися всіма без винятку, не залежно від стану і достатку.

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

Крім того, носіння прикрас «регламентувалося традицією, за ним легко можна було визначити вік, сімейний стан, соціальний статус жінки. Особливо багато прикрас включав весільний костюм, багато прикрас носили молоді заміжні жінки, і в цілому жінки фертильного (репродуктивного) віку, тобто здатні до дітородіння, звідси і велика обережное значення прикрас.

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

Підсумовуючи про Колт, можна тільки собі уявити наскільки дорога і корисна ця річ була свого часу. І оберіг, і прикраса, і ароматизатор, і відзнака, і шумелка-заманювала (предок сучасних каблучків) і просто коштовність з усіма витікаючими! Зрозуміло, що подібні прикраси могли собі дозволити тільки багаті жінки. Проте в кінці XIII століття для задоволення попиту широких верств населення колти стали відливати з бронзи і свинцю. Тепер прикраси могли купити на ринках всі бажаючі. На жаль, після татаро-монгольської навали колти вийшли з моди.

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

Хоча ні! Все нове – це добре забуте старе. Все тече, все змінюється, все трансформується. Кому про це найкраще знати, як не Копачеві? Особисто моя думка, що колти, пясы (масивні підвіски з пісеньками), рясни (мали вигляд дзвіночків з довгими підвісками-пісеньку), різні одинці, двойчатки і тройчатки – все це трансформувалося, наприклад, сережки-жирандолі, які так любила Катерина II. Потім з’явилися близькі їм по духу сережки-шандольєри (назву отримали від однойменних люстр) англійської королеви Єлизавети II. Зараз всі сережки-канделябри, жирандолі, шандельєри стали називати сережками-люстрами. Так химерно розвивається мода. Але про це потім, коли хто підніме…

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

P. S. На жаль, далеко не всі прикраси дійшли до наших часів. Так, наприклад, алам відомий нам тільки з документами і сьогодні важко уявити, як виглядало це прикраса. Імовірно, це була нагрудна золота прикраса, декорована каменями і перлами, яке пристібалося до сукні.

За теорією ймовірності кількість знахідок має переходити в якість. Хто серед плугів відриє алам? Я з аськой або ти з Еквіноксом? І скільки років можна прожити на мінімальну зарплату за ціну алама?

Знахідка Золоті Колти $5007 (новий блогер, оцініть)

На фото знахідка Золоті Колти. Вага 63,4 грама. Вага приблизний, знахідка недомыта від грунту. Артефакт 30.11.2017 проданий на аукціоні Віоліті за $ 5007 (Стартова ціна $ 3677, в торгах брали участь 37 ставок). Більше золотих знахідок тут. Подивитися історію найгучніших продажів на Віоліті-це тут.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина