блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Золота Катерина. Найдорожча монета імператриці

1773 рік. Омелян Пугачов піднімає голодний селянський бунт. Прості учасники бунту, ніколи в очі не бачили такої монети. Так і непростого, якщо не при дворі – монета явно не по кишені. Дивимося фото, 10 рублів Катерини 2, найдорожча монета імператриці.

zolotaya-ekaterina-samaya-dorogaya-moneta-iperatricy-01

Катерина 2 вела в грошовий обіг, золоті монети номіналом – 1, 2, 5 і 10 рублів. З золота, також карбувалися полтина і напівполтиник (з срібла 15 і 20 копійок, 1 карбованець, полтина, гривеник і напівполтиник).

zolotaya-ekaterina-samaya-dorogaya-moneta-iperatricy-02

Золота монета номіналом 10 рублів, була найдорожчою в Російській Імперії (часів Катерини 2). Цікаво, що спочатку монета створювалася виключно для проведення міжнародних угод, і збереження скарбниці.

zolotaya-ekaterina-samaya-dorogaya-moneta-iperatricy-03

Прості (і непрості теж) люди, за все своє життя, золоті 10 рублів ніколи не бачили. Всі золоті монети номіналом 10 рублів розповсюджувалися тільки серед імператорського двору. У внутрішньодержавних розрахунках монета не брала участь. А більша частина даних монет ходила за кордоном.

zolotaya-ekaterina-samaya-dorogaya-moneta-iperatricy-04

Дизайн першої 10-рублевої монети розробляли Тимофій Іванович Іванов і Самійло Юдін. Першому необхідно було виправити монетний штемпель, а другий відповідав за медальній справу.

Монета виготовлялася із золота 917 проби. Вага монети складає 13,09 грам (Московський монетний двір), і 16,57 грам (Санкт-Петербурзький монетний двір). Діаметр монети 30 мм (Санкт-Петербурзький монетний двір), і 33 мм (Московський монетний двір).

zolotaya-ekaterina-samaya-dorogaya-moneta-iperatricy-05

По тим часам, карбування Московського монетного двору була в обмеженому тиражі – для нього використовували монети Петра III. Монети були тієї ж проби, що і 10 рублів Катерини II, тому прийнято рішення, старі не розплавляти, а пускати на перечекан.

Дана монета, що пішла за скромні гроші. Але є приклад, де монета 10 рублів Катерини 2, продана за ціною $200000 (двісті тисяч доларів за одну монету… да уж). За скільки продали ці 10 рублів 1773 року?

zolotaya-ekaterina-samaya-dorogaya-moneta-iperatricy-06

Монета 10 рублів 1773 рік, продана на аукціоні Виолити за $1384. Бажаю кожному таку підняти. Силами на коп заряджаємося тут.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина