блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Золотий княжий перстень з тамгою $1072. Докопай мене!

Щось блиснуло в земляній грудці! Промінь сонця, відбившись, на мить засліпив щасливчика. Це був перстень. Перстень з дивним невідомим знаком. Золотий. Справжньому шукачеві мало знайти. Треба докопатися до сенсу. Дійти до істини. Треба пірнути в вир з головою. І просто необхідно ненадовго переміститися в часі. Ну хоч на одну секундочку! В минуле. Уперед.

Золотий перстень виявився з тамгою. Тамга – родовий родовий знак який використовували давньоруські князі для позначення прав власності на ті чи інші предмети. Зображувалися на клеймах, печатках, монетах. Слово «тамга» тюркського походження (звучить по-монгольськи) мало кілька значень: «тавро», «клеймо», «друк». Такий перстень міг носити тільки знатний чоловік. Перстень з сопуткою, з комплексом. Значить не проста потеряшка. Князі Київської Русі? Рюриковичі? На відміну від геральдичних дворянських гербів, знаки Рюриковичів належали не всієї сім’ї або роду, а були особистими: кожен князь мав свій власний знак.

Стоп! Але ж найбільшого поширення тамга отримала у карачаївців, балкарців, абхазів, абазин, черкесів, татар, башкир, узбеків, монголів, казахів, киргизів, осетин, азербайджанців, кумиків, турків, ногайців, марійців, інгушів, чеченців та інших! А ось відповідь: Золота Орда поширила термін “тамга” в межах свого впливу (в тому числі і в країнах Східної Європи), де він придбав нові значення («документ з ханською печаткою», «податок»). Слово «митниця» також походить від слова ” тамга. Забавно.

Це знакова система спілкування, провісник писемності. Відомості про геральдичні знаки давньоруських князів, які вживали їх у якості знаків власності, відносяться до середини X ст. Перші такі відомості належать нікому Ібн-Міськавейху, який зазначає, що у всіх місцях, де вони збирали данину, руси залишали свій знак (шматок глини з печаткою), щоб знати, де вже зібрали, а де ще немає. Теж варіант. Крім значення «це є я» і «моє», тамга мала значення «я тут був» і «це моїх рук справа». Перекладаючи на сучасну мову, це і “made in”.

Дуже часто спостерігається дивовижна схожість знаків КР з емблемами і знаками інших народів. Дуже великі подібності знаків КР зі складними знаками боспорських царів в наявності. В тому числі і тризуб як символ Посейдона. Знак тризуба був і в Стародавньому Римі і в Індії. Певну схожість зі знаками тризубів мають синхронні їм і більш пізні геральдичні знаки Польщі і Литви, в основі яких також часто лежить символіка тризуба. За формою більшість з них нагадує як знаки Рюриковичів, так і інші «тризубі» знаки. У чому причина такої подібності на такій величезній території? Пояснення може бути досить простим. У більш пізній час як геральдичних символів народи використовували умовні зображення об’єктів і предметів навколишнього світу або їх частин і жили дуже згуртовано в духовному плані. Можливо Вічна війна тоді-це плід чиєїсь хворої уяви? Може все в далекій давнині було дуже мирно? А про війни нам розповідають з однією метою-розділити і панувати?!

І ось перед нами один з тих рідкісних предметів матеріальної культури, який володіє матеріальною, художньою, історичною, духовною, і культурною цінностями! Цей перстень є національним надбанням, предметом самоідентифікації населення даної території. Хіба не коштує він багато дорожче $ 1072 ?

Артефакт перстень КР з тамгою княжою 22.12.2017 був проданий на аукціоні Віоліті. Перстень продавався окремо від усього комплексу. Матеріал знахідки золото (можливо електра). У торгах брали участь 102 ставки, остаточна ціна $1072. Нормальна вартість для золотої знахідки середньовіччя?

Оновлена інформація. Додано

Комплекс із золотим перснем КР був на точці не єдина Знахідка. У 5 метрах підняття основного хабара виявлено ще один перстень. Як він вам? До речі, Ви коли знаходите золото, перевіряєте місце навколо, або тупо йдете далі?

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина