блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Золотий хрест вікінгів. Мега рідкісна знахідка!

Копати по вікінгам… Яке звучить! Вся справа тільки в точці, куди приїдеш і накопаешь. Я сказав мега рідкісна знахідка? Я помилився. Знахідка не рідкісна. Просто єдина у своєму класі. Якщо б цей хрест продавали, для вашого гаманця знадобився б носильник. Але не продають, записали в національне надбання Данії. Прикол в тому, що автор знахідки простий місцевий копач. Адже ми теж прості копачі? Значить і нас чекають такі ж знахідки.

zolotoj-krest-vikingov-mega-redka-naxodka

Супер рідкісний артефакт, золотий хрест вікінгів. Ви на ньому бачите? Особисто я вважав би цю знахідку за язичницьку. Може сова з крилами, чи ще чогось в такому дусі. У це складно повірити (мені), але це християнський хрест, а на ньому розп’яття бога. Унікальність в тому, що хрест 10 століття, і підтверджує приналежність вікінгів тих часів до християнства. Археологи Данії хвилюються, вишикувалися в чергу помацати знахідку.

zolotoj-krest-vikingov-mega-redka-naxodka-02

Хрест часів раннього Середньовіччя – рідкість сама по собі, а такі знахідки, як хрест, зроблений вікінгами, тим більше з рунічними символами Гаральда Синезуба – справжній скарб. Цей хрест, як часто трапляється останнім часом, знайшов металодетектором Garrett Euro ACE пошуковик-любитель Денніс Фабриціус Хольм в полі біля містечка Онсли на датському острові Фюн 11 березня 2016 року. Денніс використовував Garrett Euro ACE тільки три місяці. Знахідка була зроблена на п’ятій хвилині пошуку в той день! Ця прекрасна золота реліквія, названа – Хрест Онсли, вражаюче детально і майстерно відображає розп’яття Христа. Раритет імовірно датований фахівцями музею Ostfyns Museer початком X століття н. е.., і, таким чином, є одним з найдавніших знайдених в Данії хрестів з повним зображенням Христа.

zolotoj-krest-vikingov-mega-redka-naxodka-03

Хрест висотою 4,1 см важить около13,2 м і виконаний з тонких золотих ниток в техніці «філігрань». Задня поверхня гладка. Дуже схожий срібний позолочений хрест був знайдений на території Швеції в 1879 році в місті Бирка недалеко від Стокгольма, в могилі жінки з роду вікінгів, що датується також першою половиною X століття. Шведська знахідка має деякі пошкодження, а також, на відміну від «Хреста Онсли», зображення на задній поверхні. Хоча вікінги були знайомі з християнською релігією, так як здійснювали торгові поїздки в Європу і Візантію, знаходження хреста в похованні, на думку вчених, не є доказом поширення християнства серед вікінгів. Можливо, хрест був всього лише прикрасою.

zolotoj-krest-vikingov-mega-redka-naxodka-04

Археолог Мартін Рундквист припустив, що хрест виготовлений, найімовірніше, поруч з Хедэби, в Данії. Його гіпотеза будується на тому історичному факті, що міста Хедэби і Бирка були у той час найбільш важливими торговими і ремісничими центрами. Ця неймовірна реліквія була виставлена у Музеї Вікінгів в Лэдби до Великодня, після чого знято з експозиції для подальшого вивчення. Хрест, знайдений у Швеції, зберігається у Державному історичному музеї Стокгольма. Шведські та датські вчені мають намір порівняти обидва раритету.

zolotoj-krest-vikingov-mega-redka-naxodka-05

Як-то вже перестав дивуватися… Знахідка зроблена з металошукачем Garrett Euro ACE. Для простого копальника вийняти з ями золото – вдалий день (для деяких вдала життя). Кожному під силу рижика-пижика. Якщо не буде вистачати сил їхати на коп – зарядка енергією тут (гарантія на 200%).

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина