блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Золото і сир віком 340 років. Незвичайні знахідки

З дна Балтійського моря шведські археологи підняли цікаву знахідку, золоті монети, кільце з діамантом, і… горщик з сиром. Продукт пролежав на дні 340 років. Археологи стверджують, сир пахне нормально. Але спробувати ніхто не наважився. Дивимося фото знахідки.

zoloto-i-syr-vozrastom-340-let-neobychnye-naxodki-01

В 1672 році на воду спустили шведський корабель Крунан (перекладається як Корона). Для свого часу це було саме велике судно. Крунан виступав флагманом і гордість шведського флоту. Але, через 4 роки, в 1676 році, в результаті невдалого маневру і вибуху на борту, Крунан затонув. Загинуло понад 800 осіб.

У 1980 році вчені встановили точне місцезнаходження Крунана. За весь час з дна моря підняли понад 20 тисяч предметів – коштовності, зброя, інструменти, предмети побуту. І ось нова знахідка.

Водолази в черговий раз досліджували шведський корабель Крунан. На цей раз крім стародавніх монет і прикрас, вони знайшли горщик з сиром, якому 340 років.

zoloto-i-syr-vozrastom-340-let-neobychnye-naxodki-02

Зі слів дослідника Ларса Эйнарссона… Очевидно, всередині якийсь молочний продукт. Ми думаємо, це сир. Виглядає немов шматки рокфору. На мій погляд, пахне він дуже приємно, бо я люблю екзотичні продукти. Але я б не став пробувати його.

Звичайні знахідки вирушили в колекцію Кальмарского музею – 14 монет і золоту каблучку з діамантом. Що стосується 340-річного сиру, знахідка в даний час зберігається при низьких температурах. Вчені проведуть аналіз продукту, щоб з’ясувати, що він собою являє і дасть їм нову інформацію про життя на борту корабля в XVII столітті.

zoloto-i-syr-vozrastom-340-let-neobychnye-naxodki-03

Що таке сир, віком 340 років… От ком масла віком до 2000 років – це дійсно круто. І його спробували на смак. Більше незвичайних знахідок завжди знайдете тут.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина